Uzaktan İzleme

uzaktan-izelemeSermak Power System uzaktan izleme ve kontrol sistemleri sayesinde; mesafe sınırlaması olmadan jeneratörlere uzaktan erişimi mümkün olmakta ve tüm detaylar kullanıcılar tarafından takip edilebilmektedir. Sistem kapsamında, basit bir alarmdan karmaşık uygulamaların izlenebildiği SCADA ekranına kadar farklı nitelikte çözümler sunulmaktadır.

Sermak Power System setlerinde, panonun üzerindeki kontrol ünitesinden jeneratörün kumanda edilebildiği gibi, bilgisayar üzerinden de birçok müdahale yapılması mümkün olmaktadır. Bilgisayar, jeneratörün hemen yanına kurulabileceği gibi, uzak bir mesafede de konumlandırılabilir.

En basit hali ile jeneratörlerde yer alan kontrol ünitesini bilgisayarınızın RS-232 seri portuna bağlayabilirsiniz. Sağladığımız programı bu bilgisayara kurarak jeneratörü kumanda edebilirsiniz. Yalnız bu yöntem kullanıldığında, jeneratör ve bilgisayar arasındaki mesafe maksimum 10 metre olmalıdır.

Eğer jeneratörünüze yerel ağınız veya internet üzerinden müdahale etmek isterseniz, opsiyonel bir ünite yardımı ile aynı programı kullanarak jeneratörünüze mesafe kısıtlaması olmaksızın müdahale edebilirsiniz.

Uzaktan Erişimi kullanarak motor, alternatör ve kontrol sistemlerinin durumları hakkında ayrıntılı verilere ulaşmak mümkündür. Bunların başında jeneratörün, otomatik konum veya kapalı konuma getirilmesi, çalıştırılması, durdurulması ve test konumuna getirilmesi gibi ana çalıştırma işlevleri, jeneratör yük durumu ile ilgili temel veriler gelmektedir.

HEMEN SİZİ ARAYALIM:

Telefon Numaranız:
Güvenlik Kodu